لباس مناسب برای مهمانی دوستانه

راهنمای انتخاب لباس آذر ۱۰, ۱۳۹۸ آذر ۱۷, ۱۳۹۸لباس مهمانی

خلاصه محتوا: انتخاب لباس مهمانی باید با توجه به نکاتی مانند نوع مهمانی، اندام و رنگ پوست، سن و از همه مهم‌تر سلیقه شما انجام شود. در این مقاله در مورد لباس مناسب برای مهمانی دوستانه نکاتی گفته شده است که در انتخاب لباس زیبا برای یک دورهمی دوستانه به شما کمک می‌کند.


لباس مهمانی

انتخاب بهترین لباس مهمانی با توجه به اندام و رنگ پوست کار ساده‌ای است

لباس مهمانی یکی از لباس‌هایی است که ممکن است به دلیل تنوع زیاد، در انتخاب آن با مشکل مواجه شوید. دانستن نکات ساده و مهم در انتخاب لباس به شما کمک می‌کند که به راحتی تشخیص دهید چه لباسی برازنده شماست و لباس مناسب را بدون کم‌ترین تردید انتخاب کنید. این که لباسی برازنده اندام و چهره شما باشد، بیش از زیبایی لباس اهمیت دارد.

حتما شما هم دیده‌اید افرادی را که لباس‌های فاخر و زیبا می‌پوشند، اما به دلیل ناهماهنگی میان اندام، رنگ پوست و آرایش و… با لباس، استایل جذابی ندارند. افراد دیگری هم وجود دارند که نقطه مقابل دسته اول هستند؛ علیرغم این که لباس‌های گران نمی‌پوشند، همیشه شیک پوش به نظر می‌رسند. به نظر شما علت این تفاوت‌ها در چیست؟

خلاقیت در لباس پوشیدن و دانستن این که چه لباسی بپوشید، به شما کمک می‌کند شیک پوش باشید. در این مقاله قصد داریم به صورت متمرکز در مورد لباس مهمانی مناسب برای دورهمی‌های دوستانه صحبت کنیم.

انتخاب لباس متناسب با مجلس و مهمانی

لباس مهمانی

اگر به همراه همسرتان در یک مهمانی دوستانه حضور دارید، می‌توانید لباس‌های هماهنگ بپوشید

یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب لباس مهمانی نوع مجلسی است که به آن دعوت شده‌اید. با توجه به نوع مجلس تعیین می‌شود که به چه سبک لباسی نیاز دارید. در مهمانی‌های دوستانه چه کسانی حضور دارند؟ معمولا در این مهمانی‌ها دوستان دوران دبیرستان و دانشگاه یا همکاران حضور دارند. در صورتی که دوستان شما در این مجلس باشند، می‌توانید لباس‌های راحت‌تر و با طراحی ساده‌تر را انتخاب کنید. اگر مهمانی با حضور همکاران شما برگزار می‌شود، استفاده از یک استایل نیمه رسمی باعث حفظ پرستیژ شما خواهد شد.


همراه اینستاگرام آی کمد باشید


در برخی از مهمانی‌ها مانند تولد‌ها تم تعیین می‌شود تا تمام مهمان‌ها با یکدیگر هماهنگ باشند. به یاد داشته باشید که اگر رنگ تم با رنگ پوست و اندام شما هماهنگ است، از آن استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید رنگی نزدیک به تم مجلس برای لباس مهمانی خود انتخاب کنید.

بهترین لباس برای یک مهمانی دوستانه چیست؟

لباس مهمانی

وابسته به میزان صمیمیت شما در مهمانی دوستانه، می‌توانید لباس نیمه رسمی یا اسپرت انتخاب کنید

معمولا در دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه جو صمیمی وجود دارد. پوشیدن یک لباس مهمانی ساده و در عین حال شیک باعث می‌شود که در میان دوستانتان بدرخشید. مناسبت‌ترین لباس برای دورهمی‌های آقایان پیراهن و شلوار است. وابسته به میزان صمیمیت می‌توان این استایل را به سوی استایل رسمی یا اسپرت پیش برد. برای مثال اگر با همکاران خود دور هم جمع شده‌اید، شلوار پارچه‌ای و پیراهن و کراوات یک دست لباس مهمانی مناسب برای شماست. در یک جو صمیمی هم می‌توانید از شلوار جین به همراه پیراهن یا تی‌شرت استفاده کنید.

تنوع لباس خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر است و به همین دلیل باید دقت بیشتری در انتخاب لباس داشته باشند. شومیز و شلوار یکی از بهترین استایل‌ها برای مهمانی دوستانه محسوب می‌شود. این لباس مهمانی هم راحت است و هم طرح‌های متنوعی دارد. پوشیدن کت و شلوار برای مهمانی‌های رسمی‌تر یا خانم‌هایی با سن بالای ۴۰ سال لباس مناسبی است. برخی از مدل‌های پیراهن نیز برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه مناسب هستند.

البته به یاد داشته باشید که حتما باید به همراه پیراهن از کفش مناسب هم استفاده کنید. اگر دوست دارید از سبک اسپرت در استایل مهمانی خود استفاده کنید، بیلرسوت‌ها انتخاب خوبی هستند. لباس‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با هم بپوشید و استایل جذابی به وجود آورید. برای مثال بلوزها و شلوارهای هماهنگ با یکدیگر برای مهمانی‌های دوستانه مناسب هستند. لباس خود را با توجه به استایل مورد علاقه خود انتخاب کنید.

لباس مناسب برای شما

لباس مهمانی

خودتان بهتر از هر کسی می‌توانید لباس مناسب را انتخاب کنید

در قسمت‌های قبلی در مورد لباس‌هایی صحبت کردیم که می‌توانید برای مهمانی دوستانه انتخاب کنید. سوال اصلی اینجاست که کدام لباس مهمانی برای شما مناسب است؟

بیایید در مورد مدل‌های مختلف و متناسب با اندام خانم‌ها صحبت کنیم.

  • پیراهن‌های بلند برای خانم‌هایی که اندام توپر دارند، لباس مناسبی است. رنگ‌های تیره‌تر شما را لاغرتر نشان می‌دهند. به یاد داشته باشید که اگر پیراهن شما کمربند دارد، کمربند آن باریک باشد. کمربند‌های پهن شکم و پهلو‌های شما را بزرگ‌تر از چیزی که هست نمایش می‌دهند.
  • خانم‌های لاغر اندام هر نوع لباسی را می‌توانند انتخاب کنند. البته لباس‌هایی که مناسب برای یک دورهمی دوستانه باشد! بیلرسوت، بولیز و دامن، شومیز و شلوار و پیراهن‌های تا روی زانو انواع لباس مهمانی هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.
  • استفاده از پیراهن‌های خیلی کوتاه برای خانم‌های بلند قد باعث می‌شود بیش از اندازه بلند به نظر برسند. همچنین استفاده از تضاد رنگی میان لباس‌های بالاتنه و پایین تنه برای شما مناسب است.
  • بهترین لباس‌ برای خانم‌های کوتاه قد، لباس‌هایی است که رنگ هماهنگ دارند. همچنین لباس‌هایی که بلندی آن‌ها تا روی زانو است، انتخاب خوبی برای خانم‌های کوتاه و لاغر اندام است.

سن شما نیز در انتخاب لباس مهمانی اهمیت دارد. بهتر است خانم‌های جوان لباس‌هایی با رنگ‌های گرم انتخاب کنند. همچنین لباس‌های کوتاه و تا روی زانو برازنده خانم‌های جوان خوش اندام است. استفاده از لباس‌های رسمی‌تر برازتده خانم‌های میانسال در مهمانی‌های دوستانه است، چرا که باعث می‌شود موجه و با پرستیژ به نظر برسند.

در کنار تمام نکات گفته شده به سلیقه خودتان نیز اهمیت دهید. بدون شک شما بیشتر از هر کسی می‌توانید لباس مناسب برای خود را انتخاب کنید.


مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر