طراحی لباس زنانه | نیازهای اصلی طراحی لباس زنانه ! کوتاه و گویا – (قسمت اول)

راهنمای آی کمد, طراحی لباس زنانه مرداد ۲۹, ۱۳۹۸ مرداد ۲۹, ۱۳۹۸طراحی لباس زنانه | چه مواردی برای طراحی لباس زنانه ضروری است ؟ / قسمت اول

مقاله ای کاربردی در رابطه با طراحی لباس , با ما همراه باشید :

با توجه به پیشرفت روز افزون جهان ومدرن شدن شهر ها وکشورها، انسان ها نیز  در هر زمینه ای نسبت به گذشته پیشرفت های قابل توجه ای را داشته اند،از صنعت های مختلف مانند:پتروشیمی گرفته تا پوشاک و…

اگر شما نگاهی گذرا به چرخه ی مد بیاندازید به راحتی متوجه تغییرات و پیشرفت روز افزون انسان ها در این قسمت می شوید. در گذشته انسان ها فقط به دنبال لباس هایی بودند که آن ها را از شر سرما و آسیب های دیگر در امان نگه دارد اما با مرور زمان زیبایی لباس و جذاب بودن آن نیز جزء موارد با اهمیت برای انسان ها قرار گرفت.

هرساله لباسان زیادی توسط افراد طراح، طراحی و به بخش های تولیدی عرصه می شود. طراحان افرادی هستند که در زمینه مد و طراحی لباس های مختلف سال ها مطالعه داشتند و به فعالیت های گوناگون پرداخته اند تا امروزه بتوانند لباس های جدید با طرح های متفاوت و همچنین رنگ های جذاب را طراحی نموده و در اختیار انسان ها قرار دهند.

طراحی لباس

طراحی لباس زنانه

این افراد برای طراحی دقیق و دلخواه زمان های زیادی را صرف یک طراحی می کنند و عوامل گوناگونی مانند جنس پارچه به کار برده برای طراحی، الگو، تزئین لباس، چاپ برروی پارچه، اندازه گیری های متفاوت، الگو و… را باید مدنظر داشته باشند تا بتوانند لباس هایی زیبا را طراحی کرده تا مورد پسند افراد قرار بگیرد.

تولید و طراحی لباس زنانه نسبت به سایر لباس ها امری بسیار سخت تر و پر کاربرد تر است زیرا تنوع برای پوشش بانوان بسیار بیش تر از آقایان است و همچنین بانوان سخت پسند تر نسبت به آقایان هستند به همین علت طراحان عوامل یاد شده را باید با دقت بیشتری رعایت کنند تا بتوانند طرح های زیبا برای لباس های زنانه ارائه دهند.


همراه اینستاگرام آی کمد باشید

اهمیت جنس پارچه !

جنس پارچه:جنس پارچه به کار برده شده برای طراحی لباس های زنانه بسیار مهم است و باید متناسب با طرحی که طراح می‌خواهد ارائه بدهد باشد به عنوان مثال لباس های راحتی خانگی باید برای دوختشان از پارچه های لطیف و راحت مانند نخی و ساتن استفاده کرد و بلعکس لباس هایی که فقط جنبه زیبایی شان مدنظر است را برای دوختشان از انواع و اقسام پارچه ها می‌توان استفاده کرد و تنها رعایت کردن جنبه زیبایی لباس حائز اهمیت است.

طراحی لباس

طراحی لباس زنانه

الگو مناسب برای خیاطی انتخاب کنید

الگو:اگر بخواهیم اصلی ترین فعالیتی که طراحان انجام می دهند را باز گو کنیم باید ارائه و کشیدن الگویی متناسب را نام ببریم. زمانی یک طراح، طراحی ماهر به شمار می آید که بداند چه الگویی را باید طراحی کند تا با استفاده از آن بتوان لباسی بسیار زیبا را دوخت.

از تزیین لباس برای متمایز تر شدن استفاده کنید

تزئین لباس:منظور از تزئین لباس همان آرایش و زیبایی خاصی که طراح می‌تواند با ذهن خلاق خود برای لباس ایجاد کند تا از این طریق لباس طراحی شده توسط خودرا بتواند نسبت به سایر لباس ها متمایز کرده و جلوه زیبایی را به آن ببخشد. این تزئینات می تواند با وسایل مختلف مخصوص این کار مانند مروارید و سنگ های مختلف صورت بگیرد. در گذشته استفاده از پولک و منجوق و…

قسمت دوم مقاله طراحی لباس زنانه هنوز کامل نشده و ادامه در روز شنبه منتشر خواهد شد باتشکر از همراهی شما 🙂


مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر