روش ست کردن مانتو با شال

راهنمای انتخاب لباس, راهنمای خرید شهریور ۹, ۱۳۹۸ شهریور ۲۸, ۱۳۹۸چطوری مانتو رو ست کنیم ؟ 🙂

 یک مقاله مفید در رابطه با روش ست کردن مانتو با شال در سایت آی کمد .

شیک پوشی و داشتن ظاهری آراسته همیشه جزء پر اهمیت ترین موضوعاتی بوده است که برای خانوم ها وجود داشته است، و با گسترش صنعت مد و لباس، انتخاب لباسی مناسب که متناسب با مکانی که قرار است فرد به آن جا برود باشد، بسیار سخت و حائز اهمیت می باشد. پس در این‌جا شناخت خانوم ها از چگونگی انتخاب لباس ها و ست کردن آن ها باهم اهمیت فراوانی پیدا می‌کندتا فرد در مواقعی که قصد رفتن به مکانی را دارد بداند که چگونه تیپی برای آن مکان مناسب بوده و چه رنگ و طرح هایی را باید باهم ست کند.
_شما برای انتخاب تیپ عالی و زیبای خود اولین نکته ای که لازم است رعایت کنید، آن است که ابتدا به این که در چه فصلی از سال قرار داریم توجه کنید. اگر شما در فصول گرم سال هستید باید لباس هایی با جنس لطیف و خنک را برای خود انتخاب کنید تا علاوه بر حس خنکی که در آن لباس به شما دست می‌دهد، توانسته باشید تیپی متناسب برای آن فصل را زده باشید. و بلعکس در زمستان نیز استفاده از پارچه های ضخیم ، پشمی و کلفت بسیار مناسب است  تا با استفاده از این پارچه ها تیپ زمستانه جالب خود را داشته باشید.
بعد از مشخص شدن جنس پارچه حال نوبت به انتخاب مدل لباس مناسب می رسد. برای  دوخت هر پارچه ای مدل های خاصی زیبا است، مثلا کسی که کار تولیدی پالتو انجام می دهد نمی تواند پالتوهای خود را با جنس پارچه تمام ساتن تولید کند ، زیرا در آن زمان دیگر این جنس، عنوان پالتو نداشته و تبدیل به مانتویی با جنس ساتن می شود. پس در انتخاب مدل دلخواه خود دقت فراوان کنید تا مدلی زیبا و درخور پارچه انتخابی شما باشد.

در قدم بعدی نوبت به انتخاب سایر وسایل مانند کیف و کفش و کمربند و شلوار و روسری است که شما باید انتخابی دقیق و موشکافانه ای انجام دهید زیرا انتخاب صحیح کیف، کفش و شلوار و روسری  باعث می شود تیپ دلخواه و مورد پسند خودرا به دست آورید.


همراه اینستاگرام آی کمد باشید


 

روش ست کردن مانتو با شال

ست مانتو با شال

 

_اولین قدم شما برای دوخت مانتو و انتخاب طرح مناسب می‌توانید از مجله های مد و فشن داخلی که بالاپوش های موجود بر تن مانکن های داخل این مجله ها کار طراحان بسیار کارکشته است استفاده کنید. از طرف دیگر اگر خیاطی ماهر و خوش سلیقه ای را می شناسید که با در نظر گرفتن طرح کلی مد نظر شما می تواند لباسی زیبا را برای شما بدوزد می توانید از آن فرد بخواهید که برای شما مانتویی زیبا را تهیه کند.

در قدم بعد باید به دنبال روسری و یا شالی که می‌خواهید با آن لباستان را ست کنید باشید تا از لحاظ طرح و رنگ به آن آمده و زیبا به نظر بیاید. برای این انتخاب، شما می‌توانید از روسری فروشی های متعدد موجود در بازارها دیدن کرده تا جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا دوخت آن را نیز به خیاطی که مانتو را برای شما دوخته است بسپارید.

چگونگی ست کردن مانتو با شال ( روسری )

شاید سوال مهمی که با خواندن قسمت قبل ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد، این باشد که چگونه باید بالاپوش و روسری مان را ست کرده تا جلوه ای زیبا داشته باشد؟ . در ابتدا باید به شما بگوییم که وجه تمایز طراحان از دیگر افراد در این است که آنان دارای ذهنی خلاق و سلیقه ای منحصر به فرد هستند و همین دو نکته است که باعث شده است آنان در این عرصه رشد چشم گیری داشته باشند.
شما برای تهیه و آموزش روش ست کردن مانتو با شال مورد نظرتان در ابتدا باید سعی کنید که نهایت سلیقه خود را به کار برده تا بتوانید اقدام به انتخاب درستی کنید. برای این کار دانستن چند نکته ضروری است.
ابتدا باید مانتو (بالاپوش) مورد نظر خود را تهیه کنید و سپس اقدام به تهیه روسری کنید زیرا بالاپوش در اینجا رکن اصلی را تشکیل می‌دهد و انتخاب روسری در قدم بعدی حائز اهمیت است. شما بعد از آنکه بالاپوش خود را تهیه کردید باید نگاهی به مدل و جنس و رنگش بیاندازید. اگر لباسی که دارید، کارشده و طرحی شلوغ دارد انتخاب روسری با همین روال اصلا مناسب نیست و فقط باعث می شود تیپی بیش از اندازه شلوغ  را داشته باشید. از نکات دیگری که باید رعایت کنید دقت به رنگ مانتو است اگر شما بالاپوشی با رنگ های قرمز، صورتی، سبز و.. دارید که این رنگ ها جزء، رنگ های روشن به حساب می آید، انتخاب روسری دقیقا با همان رنگ بدون هیچ طرحی مناسب نبوده و تنها سرتا پای شما را انگار رنگ زده اند.

 

روش ست کردن مانتو با شال

ست مانتو و شال

 

برای بهتر عمل کردن در روش ست کردن مانتو با شال در این موقع شما روسری را باید انتخاب کنید که دارای آن رنگ بوده اما رنگ های مکمل دیگری را نیز درون خود جای داده باشد. تا از این طریق  شما تیپی زیبا را برای خود انتخاب کرده باشید. تنها رنگی که این امر شاملش نمی شود را می‌توان رنگ مشکی دانست. شما اگر بالاپوشی تماماً مشکی انتخاب کرده باشید و روسری نیز تماما مشکی بدون  کوچک ترین رنگ دیگری انتخاب کرده باشید باز هم تیپی زیبا دارید. نکته بعدی در انتخاب مانتو و روسری ست، خلاقیت است. اگر شما در انتخاب این دو از خود خلاقیت نشان دهید این امر باعث تمایز و زیبایی تیپ شما نسبت به سایرین می شود، شما باید ترکیب رنگ ها و مکمل رنگ ها و همچنین رنگ هایی که متضاد هم هستند را به درستی بشناسید تا بتوانید از این رنگ ها استفاده کنید. مثلا رنگ سورمه ای و زرد ترکیب رنگ بسیار جالبی را درست می کنند. اگر شما رنگ سورمه ای را تهیه کرده اید و به دنبال روسری مناسب با آن هستید در اینجا رنگ زرد انتخابی بسیار خلاقانه برای یادگیری روش های ست کردن مانتو با شال به حساب می آید.
تضاد رنگ ها نیز می‌تواند به همین اندازه زیبا باشد مثلا بالاپوش قرمز خود را با روسری آبی بپوشید این تضاد رنگ باعث می‌شود که هم روسری شما و هم مانتویی که به تن دارید هرکدام به تنهایی بسیار جلوه خاصی داشته باشند و بسیار تیپی جدید و خاص را برای شما به ارمغان آوردند.

امیدواریم مطلب روش ست کردن مانتو با شال در آی کمد برای شما سودمند واقع شده باشد و اطلاعات خوبی را برای داشتن تیپ زیبا در اختیار شما قرار داده باشد.

مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر