انواع کفش عروسی

راهنمای انتخاب کفش مهر ۲۷, ۱۳۹۸ آبان ۵, ۱۳۹۸انواع کفش عروسی

خلاصه محتوا: راهنمای انتخاب کفش عروسی برای دختر خانم ها و بانوان. ما در این مقاله به شما انواع مختلفی از کفش های روز دنیا را معرفی کرده و با توجه به نوع لباس، راحتی، مناسب بودن کفش و میهمانی که دعوت شده اید می توانید بهترین نوع را انتخاب کنید تا جذاب تر و زیباتر به نظر برسید.


خانم ها قطعا کفش عروسی، کفشی متفاوت از کفش هایی است که شما در طول روز از آنها استفاده می کنید، تقریبا ۲۵ مدل کفش در دنیا ثبت شده است، اما ما مدل هایی را بررسی می کنیم که برای عروسی مناسب تر هستند. قطعا انتخاب کفش به موارد زیادی بستگی دارد، از جمله میزان راحتی شما که از همه مهم تر است. اگر موارد دیگر را در نظر نگیریم قطعا راحت بودن شما در یک کفش امری مهم است، چرا که ممکن است بعدا به پاهای شما آسیب بزند و آسیب آن جدی باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید، اینست که چقدر خوب می خواهید به نظر برسید؟
عموما همه ی ما برای روز عروسی اقوام و دوستان خود برنامه ها داریم و برای زیباتر به نظر رسیدن هزینه می کنیم و قطعا کفش های ما باید به لباسی که انتخاب کردیم بیاید. آخرین مورد بستگی به همسر و یا پارتنر ما دارد، اگر به عروسی می روید که مرد و زن باهم در سالن حضور دارند پاشنه ی کفش خود را با قد همسرتان ست کنید. این مسئله بسیار ظریف و مهم است.

برای انتخاب کفش چه سوالاتی از خود بپرسیم؟
خرید کفش بسیار بسیار آسان است، تنها باید انواع آن را بشناسید و به سوالاتی پاسخ دهید، تا بدانید چه مدلی می خواهید.
چه سبکی را می توانم خریداری کنم؟
آنها با چه نوع لباس هایی می خواهم ست کنم؟
پاشنه کفشم باید خیلی بلند باشد یا میزانی متناسب داشته باشد؟
ممکن است اکثرا نتوانید به تمام این سوال ها به تنهایی پاسخ دهید، در نتیجه در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد، تا انواع مدل ها را بشناسید و کفش مناسبی را انتخاب کنید.
مدل ها به شرح زیر می باشند:

۱- کفش لژدار رو بسته یا به اصطلاح کفش (پامبز)

کفش پامبز

کفش لژدار رو بسته

انواع مختلفی از کفش برای دختران و کفش رسمی برای خانمها وجود دارد. مدل هایی مختلفی از کفش ها فقط برای میهمانی ها به اصطلاح (کفش میهمانی) وجود دارند و برخی از آنها برای روزهای خاص طراحی شده اند. اما مدل پامبز یا بهتر بگوییم کفش لژ دار رو بسته، انعطاف پذیرترین نوع کفش زنانه هستند که تا به حال وجود داشته است!
چرا؟
به این دلیل که زنانه و دخترانه ندارد، برای هر ۲ استفاده می شود و قطعا در عروسی نیز می توانید آن را بپوشید.

۲- کفش عروسی پاشنه باریک یا به اصطلاح کفش (استیل لتوز)

کفش استیل لتوز

کفش پاشنه باریک

نام گذاری این نوع کفش بسیار جالب است، تلفظ آن شبیه تلفظ کلمه ای فرانسوی است اما ریشه ی نام گذاری این کفش به پاشنه های آن باز می گردد، چرا که پاشنه هایی بلند و باریک دارد که شبیه (دشنه) است. ریشه ی این کلمه نیز از دشنه آمده است. این کفش از نوع کفش مجلسی و یا به اصطلاح دیگر کفش رسمی زنانه است، که بسیار جلوه ی زیبایی به پاهای یک خانم می دهد. پس می توانید این کفش را انتخاب کنید.

۳- کفش عروسی پاشنه بلند مچ دار یا به اصطلاح (آنکل استرپ)

کفش آنکل استرپ

کفش پاشنه بلند و مچ دار

ظاهر این کفش شبیه حرف T انگلیسی است. این نوع کفش برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ محبوبیت یافت. عموما این نوع کفش را نیز از دسته ی کفش مجلسی یا کفش رسمی می شناسند و به عنوان کفش عروسی قطعا می توانید از آن استفاده کنید.

۴- کفش صندل لژدار بلند یا به اصطلاح کفش (وجز):

کفش وجز

کفش صندل لژدار بلند

نام گذاری این نوع کفش نیز به مدل طراحی پاشنه ی آن برمی گردد چرا که در پاشنه ی پا، پاشنه ی کفش پهن می شود. این مدل، نوعی کفش میهمانی دخترانه و اسپورت است. دختران عزیز می توانند برای استایل اسپورت خود از این کفش استفاده کنند. راه رفتن با این مدل کفش راحت تر از انواع دیگری است که در مطالب بالا بیان شد.

۵- کفش عروسی پاشنه مخروطی:

کفش عروسی

کفش پاشنه مخروطی

پاشنه ی این کفش بسیار جالب و زیباست و از نوع کفش میهمانی شناخته می شود، عمدتا این مدل کفش را باید با لباس های خاص یا به اصطلاح کرکی و پر مانند بپوشید تا ظاهری مثل یک پری در قصه ها و افسانه ها به شما بدهد.

۶- کفش عروسی پاشنه بلند پشت باز یا به اصطلاح (اسلیگ بک)

کفش اسلیگ بک

کفش پاشنه بلند پشت باز

نام گذاری این کفش به مدل پشت کفش باز می گردد. پشت کفش باز و بندی نازک دور مچ پا را می گیرد. این مدل کفش از نوع کفش رسمی و یا بهتر بگوییم کفش مجلسی است و شما می توانید آن را در عروسی بپوشید.


همراه اینستاگرام آی کمد باشید


۷- کفش عروسی جلو باز

کفش جلو باز

با این کفش احساس راحتی می کنید، می توانید این مدل را در فص زمستان استفاده کنید و در ضمن این مدل یک کفش عروسی است. فقط باید آن را با لباسی متناسب با آن ست کنید.

۸- کفش جلو باز به اصطلاح پیپ مانند:

کفش پیپ

کفش جلو باز

نام گذاری این کفش شاید به دلیل طراحی خاص آن باشد که شبیه پیپ است. این مدل از رسته ی کفش رسمی یا کفش مجلسی است، هر چند که در میهمانی ها نیز استفاده می شود. این کفش را آزادانه در عروسی بپوشید.

۹- کفش پاشنه بلند چوب پنبه ای

کفش پاشنه بلند چوب پنبه ای

این نوع کفش از رسته ی کفش های صندل محسوب می شود و پا در آن بسیار راحت می باشد. اگر می خواهید در میهمانی استایل اسپورت داشته باشید و یا لباسی کوتاه و عروسکی بپوشید این کفش برای شما بسیار زیبا و پسندیده است.

۱۰- کفش عروسی لژدار بسیار پهن یا به اصطلاح کفش (پلتفرم)

کفش پلترم

کفش لژدار بسیار پهن

پاشنه و لژ این مدل کفش بسیار بسیار بلند می باشد . خانم ها حواستان باشد که راه رفتن با این کفش آسان نیست و ممکن است در هنگام راه رفتن بلغزید و یا بیفتید پس به آهستگی قدم بردارید.

۱۱- کفش رسمی یا مجلسی و به اصطلاح کفش (اسکارپین)

کفش اسکارپین

کفش رسمی یا مجلسی

این مدل کفش یکی از محبوب ترین کفش های زنانه رسمی می باشد. این کفش را می توانید با کت و دامن و یا کت و شلوار ست کنید.

۱۲- کفش عروسی فانتزی

کفش فانتزی

طراحان برای طراحی کفش های فانتزی بیشتر از شخصیت های داستانی و افسانه ها الهام گرفته اند، این مدل کفش ها را عموما مدل ها و سلبیریتی ها می پوشند. کفش فانتزی برای بانوانی مناسب است که از دیده شدن و در مرکز توجه بودن نمی ترسند.


مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر