انتخاب لباس مناسب برای اندام‌های مختلف

راهنمای انتخاب لباس دی ۱, ۱۳۹۸ دی ۱, ۱۳۹۸لباس مناسب برای اندام های متفاوت

محتوا: لباس مناسب برای استایل های مختلف با یکدیگر متفاوت است. انتخاب لباس مناسب برای اندام خودتان، به شما کمک می‌کند که نقاط ضعف را بپوشانید و نقاط قوت را بیشتر جلوه دهید. لباس مناسب برای شما باید مدل و رنگ صحیح داشته باشد و مطابق با سلیقه خودتان نیز باشد.


در این مقاله به شما کمک می‌کنیم اندام خود را بشناسید و لباس مناسب برای آن را انتخاب کنید.

در مورد رنگ لباس لازم است بدانید که رنگ‌های روشن برای افراد لاغر و رنگ‌های تیره برای افراد چاق مناسب هستند. با استفاده از تضاد بین رنگ‌ها و طرح‌ها می‌توانید اندام خود را ظریف‌تر یا درشت‌تر نشان دهید. همچنین بهتر است افراد قد کوتاه لباس‌های همرنگ برای بالا تنه و پایین تنه انتخاب کنند و افراد بلند قد از تضاد رنگی بین بالا تنه و پایین تنه استفاده نمایند.

لباس مناسب برای اندام گلابی شکل

لباس مناسب اندام های گلابی شکل

افرادی با اندام گلابی شکل پایین تنه بزرگی دارند

اندام گلابی شکل یعنی بالا تنه کوچک است و هر چه به سمت پایین تنه پیش می‌رود، اندام‌ها درشت‌تر می‌شوند. این افراد بالا تنه خوش فرمی دارند، به همین دلیل باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که پایین تنه را کوچک‌تر نشان می‌دهد و به بالا تنه جلوه بیشتری می‌بخشد. دامن لباس مناسب برای اندام گلابی شکل است. یکی از بهترین استایل‌های مجلسی برای خانم‌هایی با اندام گلابی شکل دامن مجلسی به همراه بلوزهای دکلته است. لباس‌هایی که یقه و آستین ندارند، زیبایی بالا تنه این خانم‌ها را به خوبی نمایان می‌سازند.

کفش‌های پاشنه بلند باعث می‌شود، پاهای شما کشیده‌تر و خوش فرم‌تر به نظر برسند. البته اگر قد بلند هستید، بهتر است پاشنه کفشتان بیشتر از سه سانتی‌متر نباشد. رنگ‌های لباس مناسب برای اندام گلابی شکل، رنگ‌های روشن برای بالا تنه و رنگ‌های تیره برای پایین تنه هستند. با استفاده از تضاد در رنگ‌ها به خوبی می‌توانید اندام خود را خوش فرم و زیبا جلوه دهید.

اندام مثلث برعکس

لباس مناسب اندام های مثلث وارونه

نمونه‌هایی از لباس مناسب برای اندام مثلث وارونه

اندام مثلث برعکس دقیقا بر خلاف اندام گلابی شکل است. یعنی بالا تنه بزرگ است و پایین نسبت به آن ظریف‌تر است. خانم‌هایی که چنین اندامی دارند باید توجه‌ها را به سمت پایین تنه خود جلب کنند؛ نقاط قوت آن‌ها کمر و پاهایشان است. دامن شلواری‌ها و دامن‌های بلند انتخاب خوبی هستند. با استفاده از این لباس‌ها جذابیت کمر خود را نمایان می‌سازید.

به یاد داشته باشید که پوشیدن شلوارهای چسبان باعث می‌شود که پایین تنه شما ظریف‌تر به نظر برسد. با این کار مثلث وارونه بدن شما بیش از پیش نمایان می‌شود. برای بالا تنه بهتر است لباس‌هایی بپوشید که نه چسبان هستند و نه گشاد. به یاد داشته باشید که یقه‌های باز مانند یقه قایقی یا لباس‌های دکلته برای شما مناسب نیستند. به جای آن می‌توانید از لباس‌هایی مانند تاپ‌های یقه بسته یا شومیزها استفاده کنید.

اندام سیب شکل

اندام سیب شکل

اگر اندام سیب شکل دارید، از کمربند برای لباس استفاده نکنید


همراه اینستاگرام آی کمد باشید


لباس مناسب برای اندام سیب شکل تقریبا شبیه به مورد قبلی است. افرادی با اندام سیبی شکل بالا تنه بزرگی دارند و پایین تنه آن‌ها متناسب است. رنگ‌های تیره برای بالا تنه این دسته از افراد انتخاب خوبی است. به یاد داشته باشید استفاده از لباس‌هایی که در کمر تنگ می‌شوند یا کمربند دارند، برای شما مناسب نیست.

استفاده از طرح‌های عمودی برای لباس قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. لباس‌های آستین بلند که یقه هفت دارند، برای شما مناسب هستند. سعی کنید با پوشیدن لباس‌های جذاب در پایین تنه توجه افراد را به سمت پاهای جذابتان جلب کنید.

اندام مستطیلی شکل

لباس مناسب اندام مستطیل شکل

معمولا خانم‌های ورزشکار چنین اندامی دارند

خانم‌هایی که اندام مستطیل شکل دارند، از تناسب اندام نسبی برخوردارند. لباس مناسب برای اندام مستطیلی شکل با توجه به قد و چاقی و لاغری افراد انتخاب می‌شود. لباس‌هایی با رنگ گرم و طرح‌های شلوغ برای این گروه مناسب هستند. افراد کوتاه قد بهتر است از لباس‌هایی که بالا تنه و پایین تنه هماهنگ دارند، استفاده کنند.

در مقابل لباسی برای افراد بلند قد مناسب است که کنتراست رنگی داشته باشند. لباس‌های چسبان برای افراد خیلی لاغر یا خیلی چاق مناسب نیست. به قسمت‌های زیبای اندام خود توجه کنید و سعی کنید با پوشش مناسب آن‌ها را جلوه‌گر سازید.

اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی

لباس‌های گشاد برای اندام ساعت شنی مناسب نیست

بدن خانم‌هایی که حالت ساعت شنی دارد، بیش از سایر افراد قوس و انحنا دارد که با تمرکز روی آن‌ها می‌توان استایل جذابی ساخت. هیکل ساعت شنی به اصطلاح کمر باریک نیز شناخته می‌شود. افراد بسیاری به این استایل بدنی علاقه دارند. لباس‌هایی که هیچ انحنایی ندارد و از بالا تا پایین صاف هستند، تمام زیبایی اندام شما را می‌پوشانند. لباس مناسب برای اندام ساعت شنی، لباسی است که قوس‌های بدن شما را به خوبی نمایش دهد. برای مثال پیراهن‌هایی که کمربند دارند، مناسب هستند.

پیراهن‌های مدل ماهی برازنده اندام شما هستند. البته به یاد داشته باشید که پوشیدن لباس بسیار تنگ، باعث می‌شود اندام شما بیش از اندازه جلوه کند و ظاهر موجهی نخواهد داشت. آن‌چه گفته شد در مورد لباس‌هایی مناسب برای اندام‌های مختلف بود؛ در کنار این نکات ساده، سلیقه خود را نیز در نظر داشته باشید. این که خودتان حس خوبی در مورد لباس‌هایتان داشته باشید، از همه چیز مهم‌تر است.


مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر