انتخاب لباس عروس

راهنمای انتخاب لباس, راهنمای خرید شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ شهریور ۲۸, ۱۳۹۸چگونه لباس عروس مناسب خود را تهیه کنیم ؟!

مقاله نکات مهم در انتخاب لباس عروس را تقدیم نگاه شما عزیزان می کنیم , (آی کمد) :

شاید تنها آرزوی مشترک اکثر دختر ها از کودکی تا بزرگ سالی دیدن خودشان در لباس زیبای عروسی باشد. حال زمانی که قرار است فرد ازدواج کند از مدت ها قبل استرس های زیادی بابت آن که لباسی زیبا، همان طور که در ذهنش است را بتواند تهیه کند به سراغش می آید.

شما برای آن که بتوانید لباسی زیبا و جذاب را برای روز عروسی خود تهیه کنید اولین اقدامی که برای این امر حائز اهمیت است و باید آن را رعایت کنید، آن است که شما حداقل از دوماه قبل به فکر باشید تا بتوانید خیلی با آرامش اقدامات لازمرا انجام دهید و نخواهید چند روزه با عجله و استرس لباس عروسی را تهیه کنید.

خانوم ها برای انتخاب پوشش خود وسواس های شدیدی دارند، برخلاف آقایون که ممکن است در عرض یک ساعت لباس دلخواه خودرا انتخاب کنند، زمانی که یک خانوم برای رفتن به یک مهمانی ساده در انتخاب لباسش بسیار دقت می کند و به راحتی لباسی را انتخاب نمی کند پس این را بدانید برای عروسی خود که مهم ترین جشنی است که قرار است برای وی برگزار شود، این وسواس و دقت در انتخاب لباس به نقطه اوج خود می رسد و فرد باید انتخاب لباس عروسی خودرا در پروسه ای چند ماهه طی کند.

انتخاب لباس عروس

نکات مهم در انتخاب لباس عروس

پس متوجه این مسئله شدیم که زمان در تهیه ی لباس عروس امری بسیار مهم است در قدم بعدی شما میتوانید به مغازه های مختلفی که برای فروش لباس عروسی به وجود آمده اند بروید و با مدل های مختلف آشنا شده و آن ها را به تن کنید تا به صورت اجمالی متوجه این مسئله بشوید که چه مدل لباسی در تن شما زیباتر است. خانوم ها با توجه به ساختار بدنی متفاوتی که دارند، لباس های متنوعی نیز برای آنان مناسب است. و اگر شما شخص خاصی را در لباس عروسی مشاهده کردید و بسیار مورد پسندتان واقع شده است نباید توقع این مسئله را داشته باشید که زیبایی، که این لباس به آن فرد بخشیده است را به شما نیز ببخشد بلکه باید ساختار بدنی آن عروس را با خود مقایسه کرده و سپس نتیجه گیری و انتخاب کند.


همراه اینستاگرام آی کمد باشید


نکات مهم در انتخاب لباس عروس متناسب با اندام

افرادی که ساختار بدنی بسیار درشت و یا بسیار ریز دارند لباس عروس با طرح ماهی برایشان اصلا مناسب نیست و تنها این لباس باعث می شود که عیب های بدنی آن ها نمایان شده و جلوه زشتی را برایشان به ارمغان بیاورد. لباس عروس با طرح ماهی برای افراد خوش اندام مناسب است زیرا این طرح بیش از هر طرح دیگری اندام فرد را به نمایش می گذارد. پس ابتدا ساختار بدنی خود را با دید واقع گرایانه ای بسنجید و سپس طرح مناسبی را انتخاب کنید.

در قدم بعدی اگر شما قصد دارید که لباس عروسی خودرا به صورت آماده تهیه نکنید و آن لباس را بدوزید باید خیاطی بسیار ماهر که از قبل لباس عروس هایی که توسط این فرد دوخته شده است را مشاهده کرده اید و از تمیزی دوخت و ماهر بودن آن فرد در دوختن لباس اطمینان حاصل کرده اید را انتخاب کنید، و با توجه به نظر خود و تجربه های خیاط در این عرصه مدلی زیبا با تزئینات دلربایی را انتخاب کنید.

برای زیباتر شدن لباس عروسی تان میتوانید از مروارید دوزی های زیبا و کار دست های مختلف نیز استفاده کنید، اما این را به یاد داشته باشید که امروزه زیبایی در سادگی است پس سعی کنید به صورت افراطی روی لباس عروس تان کار دست انجام ندهید تا شلوغی بیش از اندازه آن موجب جلوه زشتی نشود. از طرفی لباس عروس هایی که به صورت آماده تهیه می شوند دو مدل کار دست دارند، یکی به صورت چسبی و دیگری به صورت دوخته شده است. کار چسبی هزینه کمتری را برای شما منجر می شود و در عوض کیفیت پایین تری را نیز شامل می شود، کار دست کیفیت بالاتر و هزینه بیشتری دارد. پس شما باتوجه به بودجه خود میتوانید بین این دو گزینه انتخابی عاقلانه انجام دهید.

اگر شما لباس عروس بسیار گرون قیمت و خاصی را برای مراسم تان مدنظر دارید و بودجه شما نیز به قدری نمی باشد که قادر به تهیه ی این لباس باشید میتوانید با صرف هزینه ای نسبتأ مناسب، لباس را برای یک شب اجاره کنید تا از این طریق هم بتوانید لباسی که دوست دارید را به تن کنید و هم هزینه ای بسیار سنگین را متحمل نشوید. از آن جایی که لباس عروسی تنها یک بار برای هر فردی قابل پوشیدن است و دیگر کارایی پس از مجلس عروسی تان ندارد این کار، انتخابی بسیار عاقلانه و هوشمند است.

انتخاب لباس عروس

نکات مهم در انتخاب لباس عروس

انتخاب پارچه برای لباس عروس

نکته بعدی که عروس ها باید آن را رعایت کنند دقت کافی در انتخاب پارچه لباس است. شما برای مراسم عروسی از صبح قرار است با این لباس باشید و به باغ و تالار و… بروید پس علاوه بر زیبایی، راحت بودن نیز امری مهم است. سعی کنید از خیاط خود بخواهید که تا حد امکان لباس عروس سبکی را برای شما بدوزد تا بتوانید به راحتی لباس را از صبح به تن کنید، تا به قدری اذیت نشوید که آرزو کنید ای کاش جشن زودتر به پایان برسد تا بتوانید از شر لباس سنگین خود راحت شوید.

اگر شما مراسم عروسی تان مختلط است برای آن که احساس راحتی بیش تری کنید سعی کنید لباس خودرا خیلی باز تهیه نکنید تا در طول مراسم نخواهید هی توجه به باز بودن یقه و پشت لباس خود کنید. اما اگر اعتقادات خود و همسرتان بدین شکل نمی باشد با خیالی آسوده تنها به زیبا بودن مدل توجه کنید.

برای تمایز داشتن در هر زمینه ای داشتن ذهن خلاق و سلیقه می تواند امری بسیار مهم باشد. اگر شما همانند همه ی عروس ها لباسی تهیه کنید هیچ فرقی با دیگر افرادی که عروس شده اند ندارید، اما اگر سعی کنید با حوصله به دنبال طرح و مدل های مختلف لباس بروید و لباس های مختلف را پرو کرده و حتی از ژورنال های خارجی مخصوص به لباس عروس نیز استفاده کنید و سپس با در نظر گرفتن همه چیز مدلی زیبا را انتخاب کنید، در این صورت است که بسیار جلوه خاصی پیدا کرده و لباسی بی نظیر را برای خود تهیه می کنید پس صبر و حوصله و خلاقیت را در انتخاب لباس عروس فراموش نکنید.

مجله اینستاگرامی آی کمد همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!  

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر