انتخاب رنگ لباس مناسب پوست | چگونه بهترین رنگ لباس را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب لباس فروردین ۱۲, ۱۳۹۸ شهریور ۱۷, ۱۳۹۸


انتخاب رنگ مناسب لباس که اکثر مردم یک رنگ مورد علاقه دارند، اما رنگ مورد علاقه شما ممکن است بهترین مورد برای کمد لباس شما نباشد. هر شخصی یک گروه منحصر بفرد از رنگ‌ها را دارد که برخی باعث می شوند بهترین به نظر برسد و برخی دیگر باعث می شوند بدترین خود به نظر برسند. هماهنگ کردن رنگ‌های مناسب با هم، بین یک ظاهر زیبا و زشت تفاوت ایجاد می­کند.

پیدا کردن رنگ شخصی (مختص) شما

رنگ زمینه پوست خود را تعیین کنید. شما بیشتر می­خواهید رنگ‌هایی را که با رنگ زمینه پوست‌تان مطابقت دارند را انتخاب کنید. در حالی که بدنهای با پوست مختلفی وجود دارد، تنها دو رنگ زمینه موجود می­باشد:

سرد و گرم: پوست گرم دارای رنگ زمینه (ته رنگ) نارنجی است. در حالی که پوست سرد دارای رنگ زمینه آبی یا صورتی کمرنگ است. دو روش اصلی برای تشخیص اینکه کدام دسته برای شما مناسب است وجود دارد.

تست رگ: به رگ‌های روی مچ دست یا کف دست خود نگاه کنید. افراد با رنگ زمینه گرم دارای رگ‌های سبز هستند، در حالی که افراد دارای رنگ زمینه سرد دارای رگ‌هایی هستند که آبی یا بنفش هستند.

تست جواهرات: در زیر نور طبیعی، یک دست‌بند نقره را بر روی یک مچ دست و یک طلا را بر روی دست دیگر بپوشید. به هر کدام از دست‌ها نگاه کنید و ببینید که با کدام یک پوست شما بهتر جلوه می‌کند. اگر طلا باشد، رنگ زمینه شما گرم است. اگر نقره بهترین به نظر می­رسد، رنگ زمینه پوست شما سرد است.

انتخاب رنگ مناسب لباس

روش یادگیری و انتخاب رنگ سرد یا گرم

چطور بفمیم که یک رنگ گرم است یا سرد؟

 یک قاعده کلی این است انتخاب رنگ مناسب لباس برای پوست شما که رنگ‌های گرم دارای ته رنگ زرد هم هستند، در حالی که رنگ‌های سرد، ته رنگ آبی دارند. درک این دو حالت نیاز به تمرین دارد. لیست کلی رنگ‌های گرم و سرد را در زیر مشاهده می‌کنید:

گرم: قرمزها، نارنجی­ها، زرد­ها، سبز زرد

سرد:سبزهای واقعی، آبی­ها، بنفش­ها

انتخاب رنگ مناسب لباس

رنگ سایه پوست

سایه رنگ پوست خود را ذهن داشته باشید

انتخاب رنگ لباس و علاوه بر رنگ زمینه‌تان، رنگ اصلی پوست شما نیز می تواند تعیین کند که کدام خانواده‌های رنگی بهترین به نظر می­­رسند.یک قاعده خوب این است که رنگ­هایی که سبب ایجاد کنتراست روشنایی با پوست شما می­شوند، دلپذیرتر هستند. اگر پوست شما تیره است، نارنجی سیر و زرد، تقریبا همیشه عالی به نظر می­رسند، حتی اگر رنگ زمینه شما سرد باشد. به همین ترتیب، “تن‌های جواهرات” برجسته مانند زمرد، یاقوت، و آمیتیست پوست رنگ پریده را فارغ از رنگ زمینه ای که دارد برجسته‌تر نشان می­دهد.

انتخاب رنگ مناسب لباس

رنگ نمای صورت شما

روپوش‌ها و شال‌ هایی را بپوشید که رنگ چشمان شما را بیشتر نشان دهد

اگر می­خواهید با رنگ لباس مناسب پوست خودتان چشمان خود را هم “برجسته تر کنید”، اطمینان حاصل کنید که یک رنگ از لباس های شما برجسته تر و نزدیک آنهاست. شما می خواهید یک رنگ انتخاب کنید که با رنگ چشمانتان به طور نزدیک مطابقت داشته باشد یا بزرگترین تضاد را ایجاد کند. قرمزهای سیر (اشباع شده) نیز غنای چشم‌های قهوه ای را نشان می دهند و به عنوان یک مکمل خیره کننده به چشم‌های رنگ پریده خدمت می‌کنند.

انتخاب رنگ مناسب لباس

شش اشیاء را انتخاب کنید

رنگ خود را انتخاب کنید

شش چیز را بگیرید، که هر یک دارای یک رنگ خنثی متفاوت است.

در این زمینه، شش خنثی خاکستری تیره و روشن، قهوه ای تیره و روشن، آبی سیر (سرمه ای)، و سیاه هستند. خاکستری و قهوه ای در تنوع گرم و سرد هستند، بنابراین آن را که با رنگ شخصی شما مطابقت دارد انتخاب کنید (بردارید). اطمینان حاصل کنید که شیئ (چیزی که انتخاب کردید) تقریبا به بلندی صورت تان است و تقریبا به طور کامل تک رنگ است.

انتخاب رنگ مناسب لباس

قرار دادن چهره در کنار شیئ

چهره خود را در کنار هر شیئ نگاه کنید

این کار را با زیر نور طبیعی روشن انجام با آینه دستی انجام دهید. سعی کنید تصمیم بگیرید که کدام یک از رنگ لباس مناسب پوست شما باعث می شود شما بهترین خودتان به نظر برسید. رنگ مناسب چشم‌های شما را روشن تر و پوست شما را سالم تر نشان می دهد. خنثی‌هایی که پوست شما را گلگون (قرمز رنگ) یا زرد رنگ به نظر می رسانند، باید از آنها اجتناب کرد. اگر مشکل انتخاب دارید، نظر یک دوست مد روز (شیک­پوش) را بپرسید.

انتخاب رنگ مناسب لباس

رنگ خنثی

تعدادی لوازم تزئینی را به عنوان مکمل بردارید، رنگ‌های مخالف برای اکسنت کالر شما.

از اینها به میزان کم استفاده کنید، اگر شما می خواهید یک لباس را زنده کنید. یک کراوات نارنجی یا جیب چهارگوش می تواند شما را در یک جامه نیروی دریایی محافظه کار بطور متفاوت برجسته سازد. به همین ترتیب، یک کمربند آبی در یک لباس سالمون می تواند یک انتخاب غیر معمول اما شیک باشد.

انتخاب رنگ مناسب لباس

لباس رنگی انتخاب کنید

لباس‌های رنگی انتخاب کنید که با رنگ زمینه شما مطابقت داشته باشند. تعدادی از سایه رنگ‌های مورد علاقه خود را از گروه رنگی خود انتخاب کنید و این رنگ‌های اصلی خود را ایجاد کنید. این بخش می تواند نیاز به مهارت داشته باشد (مشکل باشد)، بنابراین مطمئن شوید که تست آینه انجام می دهید تا اطمینان حاصل کنید که این رنگ‌ها به نظر شما عالی هستند.

از لحاظ تئوری، شما می توانید بسیاری از رنگ‌هایی را که می خواهید انتخاب کنید. با این حال، تعداد واقعی توسط اندازه بودجه شما، کمد لباس شماو صبر و شکیبایی شما برای هماهنگی لباس‌ها محدود می شود. یک لباس خوب معمولا از یک رنگ خنثی و یک رنگ اصلی با مقدار دلخواه کمی از رنگ شدید (اکسنت کالر accent color) ساخته شده است. بیشتر رنگ‌های این چنینی همزمان تمایل به شلوغ جلوه دادن لباس دارند.

انتخاب رنگ مناسب لباس

رنگ مناسب لباس به کمک فلز ها

به یک نوع فلز برای اکسنت‌ها و جواهرات توجه کنید. اگرچه آنها بخش کوچکی از لباس شما را تشکیل می دهند، درخشش فلزی سریعا چشم را جذب می کند. استفاده از دو رنگ مختلف از فلز می تواند برخورد ایجاد کند یا شلوغ به نظر رسد، به خصوص اگر شما در حال حاضر چند رنگ مختلف را پوشیدید. نقره و پلاتین فلزات خنثی هستند، در حالی که طلا و برنز گرم است.

انتخاب رنگ مناسب لباس

رنگ مناسب لباس

بهتر بررسی کنید و رنگ لباس مناسب پوست خودتان را با یک یا دو رنگ خنثی انتخاب کنید. این رنگ‌ها باعث می شوند تا بار کمد لباس شما کمتر شود. اکثریت شلوارها، لباس‌ها، ژاکت‌ها و کفش‌های شما باید انتخاب‌های خنثی شما باشند. از مخلوط کردن خنثی‌ها در یک لباس خودداری کنید.

لباس هایتان را بپوشید و تمرین کنید

تمرین کنید !

برای انتخاب رنگ مناسب لباس تمرین کنید و لباس‌هایتان را کنار هم قرار دهید. اگر کمد لباس (موجودی لباس) فعلی شما محدود است، یک راه ساده و جالب برای انجام این از طریق صفحات عکس آنلاین است. هر عکس را تا زمانی که ظاهرتان را ایده­ال کنید، تعویض کنید. قبل از خرید چند ترکیب متفاوت بیاورید تا بدانید به دنبال چه چیزی می گردید.


لباس مناسب سن شما در مراسم عروسی و مهمانی ها کدام است ؟

هنگامی که کمد لباس شما کامل شد، شما می توانید معادل زندگی واقعی خود را با تکه‌هایی که متعلق به خودتان است انجام دهید. اگر شما در حال برنامه ریزی برای یک مصاحبه مهم یا بیرون رفتن در شب هستید، بهتر است پیش از موعد مطمئن شوید لباس شما قطعا “کار می کند”. تمام لباس‌ها و لوازم تزئینی را بپوشید و بررسی کنید تا ببینید در مقابل آینه چگونه به نظر می­رسد. اگر آب و هوا مناسب است، مطمئن شوید که لباس‌هایتان را به شکل شیکی مطابقت داده اید (ست کرده اید).

انتخاب رنگ مناسب

به خاطر داشته باشید که می­خواهید با رنگ لباس مناسب پوست خود ارتباط برقرار کنید. تن‌های زمین و نور، رنگ‌های گرم غیر اشباع می تواند باعث شود شما دوستانه و قابل دسترس به نظر برسید. قرمزهای روشن توجه را جلب می کنند. رنگ‌های تیره و تک رنگ، می توانند باعث شوند شما سخت و قوی به نظر برسید.

اگر می خواهید کمتر جلب توجه کنید، رنگ‌های خنثی یا رنگ پریده بپوشید. رنگ‌های روشن، پر رنگ، به ویژه بنفش، ممکن است باعث شوند شما خلاق تر به نظر برسید.

با تشکر / مجله اینترنتی آی کمد

همین الان لباس خودتو از اینجا آگهی کن!

ارسال نظر

آخرین مطالب

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر